Czym jest ból i jak sobie z nim radzić?

ępuje u 15?30%. U co drugiego chorego ataki każdego roku mają momenty nasilenia. Z powodu różnej tolerancji bólu, wiele przypadków może nie być zgłaszanych służbie zdrowia. Koszty związane z diagnostyką i leczeniem pochłaniają zna

Czym jest ból i jak sobie z nim radzić?

O bólu pleców z Wikipedii

Ból pleców jest jedną z najpowszechniej występujących przypadłości. W ciągu swojego życia doświadcza go 50?80% ludzi, a w społeczeństwie jednocześnie występuje u 15?30%. U co drugiego chorego ataki każdego roku mają momenty nasilenia. Z powodu różnej tolerancji bólu, wiele przypadków może nie być zgłaszanych służbie zdrowia. Koszty związane z diagnostyką i leczeniem pochłaniają znaczną część nakładów przeznaczonych na opiekę zdrowotną. Jednocześnie na przestrzeni ostatnich lat nie odnotowano znacznej poprawy sposobów jego leczenia lub zapobiegania. Będąc powszechną przyczyną zwolnień lekarskich (szczególnie wśród osób poniżej 45. rż.) oraz powodem przechodzenia na rentę lub wcześniejszą emeryturę, przyczynia się do ogromnych strat produktywności.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ból_pleców


Radzenie sobie z przewlekłym bólem

Przewlekły ból może towarzyszyć przebiegowi różnych chorób. Jednymi z najpoważniejszych chorób są schorzenia neurologiczne, natomiast najczęściej pojawiającym się objawem towarzyszącym przebiegowi tych chorób jest ból głowy. W związku z tym pacjenci znają bardzo wiele metod radzenia sobie z tego rodzaju bólem, chociaż nie wszystkie one są medycznie uzasadnione i dlatego mogą być nieskuteczne.

Jednocześnie istnieje bardzo wiele sprawdzonych i medycznie opracowanych metod radzenia sobie z bólem o podłożu neurologicznym i kompleksowego leczenia takiego bólu. Można się z nimi zapoznać i skorzystać z nich w różnych poradniach leczenia bólu i gabinetach ściśle neurologicznych. Przepisane przez neurologów leki będzie można przyjmować w razie potrzeby nawet przez wiele lat.


Ból - definicja i opis w Wikipedii

Ból (łac. dolor; gr. algos, odyne) ? według definicji Międzynarodowego Towarzystwa Badania Bólu subiektywnie przykre i negatywne wrażenie zmysłowe i emocjonalne, powstające pod wpływem bodźców uszkadzających tkankę (tzw. nocyceptywnych) lub zagrażających ich uszkodzeniem. Ból jest odczuciem subiektywnym, dlatego jest nim wszystko to, co chory w ten sposób nazywa, bez względu na obiektywne objawy z nim związane. Receptorami bólowymi są nocyceptory.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ból