Zastaw

Dodane: 15-03-2015 09:07
Zastaw pożyczki pod zastaw samochodu szczecin, że aby nabyć mieszkanie na kredyt i na tym nie stracić, dobrze jest zainteresować się tematem. Podczas tzw. boomu na rynku nieruchomości, ceny mieszkań, działek i domów intensywnie rosły. Od roku 2008 ceny zaczęły sukcesywnie maleć. W konsekwencji osoby, które przeczekały...mogły nabyć praktycznie identyczne mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za zdecydowanie niższą kwotę. Należy pamiętać o tym, że kredyt hipoteczny bierze się najczęściej na 30 lat. To bardzo długi okres kredytowania. Jeżeli przepłaciliśmy za nasze mieszkanie, to sytuacja robi się niezbyt ciekawa - wartość spada, a rata kredytu pozostaje wysoka.

Jak pożyczać?

Podsumowując - firmy mają naprawdę pod górkę. Łatwiej o kredyt będzie pracownikowi, zatrudnionemu na umowę o pracę, niż właścicielowi przedsiębiorstwa. To jest paradoks, ale niestety prawdziwy.

Żeby młodzi Polacy mogli rejestrować firmy i inwestować w swój biznes, go rozwijając, potrzebny jest dostęp do kapitału. Mało kto posiada wystarczające środki, jest to bardzo trudna do przeskoczenia bariera. Często niestety kończy się to zaciągnięciem pożyczki w wątpliwym miejscu, z bardzo wysokim oprocentowaniem. Nie powinno tak być, ale nie zanosi się, na zmianę zasad przez banki. Wręcz przeciwnie - z każdym rokiem wymagania dla przedsiębiorców są coraz bardziej wyśrubowane.


co to jest kredyt hipoteczny?

Ze względu na cel:

Kredyt hipoteczny ? środki przekazywane są na zakup domu, mieszkania własnościowego, spółdzielczego lub innej nieruchomości. Uruchamiany w całości, bank przelewa kwotę kredytu na rachunek sprzedającego (np. dewelopera) na podstawie umowy kupna-sprzedaży.
Kredyt budowlano-hipoteczny ? środki przeznaczone są na budowę domu przez osobę fizyczną, spółdzielnię lub dewelopera. Uruchamiany w całości lub transzach. Przy uruchomieniu w transzach odsetki naliczane są od wykorzystanej kwoty, a nie od całości przyznanej sumy. Do momentu uzyskania pozwolenia na zamieszkanie lub odbioru na podstawie protokołu ze spółdzielni spłacane są tylko odsetki bez kapitału. Do wniosku o kredyt załącza się kosztorys celem późniejszego rozliczenia wydatków na podstawie faktur.
Pożyczka hipoteczna ? środki są przekazywane na dowolny cel (niekoniecznie związany z budową lub zakupem nieruchomości).

Ze względu na walutę:

Kredyty w walucie krajowej,
Kredyty walutowe:
Typowy kredyt walutowy ? kredyt udzielany jest w walucie krajowej, ale w dniu podpisania umowy jego wartość jest przeliczana na walutę obcą (np. EUR, USD, JPY, CHF) według bieżącego kursu. Harmonogram rat podany jest w walucie obcej. Spłata dokonywana jest w walucie krajowej po przeliczeniu według kursu waluty przypadającym na dzień spłaty. Najkorzystniejszy jest kredyt spłacany na podstawie fixingu (kursu średniego) ze względu na brak różnicy w wartości tj spreadu. Jednak większość kredytów jest przyznawana systemem: udzielenie ? suma podzielona przez kurs kupna danego banku, spłata ? rata pomnożona przez kurs sprzedaży. Ten system powoduje, iż w momencie udzielenia kredytu mamy wyższą kwotę do spłaty wynikającą z różnicy kursów.
Kredyt walutowy denominowany ? w umowie mamy konkretną kwotę w walucie krajowej PLN. Kwota dzielona jest na transze i przeliczana na walutę obcą.

Opcje wyliczenia wartości w walucie krajowej:

umowę zawiera się na określoną kwotę waluty krajowej
umowę zawiera się na określoną kwotę waluty obcej ? to rozwiązanie w przypadku ceny zakupu nieruchomości ustalonej w PLN (nieruchomość kupiona w PLN, kredyt spłacany w walucie)

może prowadzić do niedoboru środków do ceny zapłaty w przypadku niższego kursu w chwili przeliczenia niż zakładany

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_hipoteczny


2.

Trudno ocenić, czy pożyczanie pieniędzy do banku na taki cel ma sens. Trzeba pamiętać, że przez resztę roku będziemy to spłacać. Albo i dłużej, w zależności od okresu kredytowania. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pożyczkę, to może lepiej byłoby co miesiąc oszczędzać określoną kwotę - powinniśmy uzbierać spory budżet, bo nie zapominajmy, że na pożyczaniu pieniędzy bank zarabia.

Warto spełniać swoje marzenia, jednak warto też dobrze przemyśleć, co się opłaca zrobić. Samodyscyplina w oszczędzaniu naprawdę się opłaca. Zanim weźmiesz kredyt na tegoroczny wyjazd, pomyśl czy nie lepiej pojechać za rok, ale za własne pieniądze.


Jak wziąć kredyt?

Jak zaciągnąć kredyt i na tym nie stracić? Jeszcze dwa, trzy lata temu można było dostać odpowiedź - idź do doradcy. Niestety, wielu ludzi ufając doradcom finansowym, podjęło fatalne w skutkach decyzje.

Jeżeli mamy do zainwestowania oszczędności, ale kompletnie nic nie wiemy o bankowości i lokatach, to udajemy się do doradcy finansowego po pomoc. I mamy zaufanie, że jego wiedza i doświadczenie sprawi, że wybierzemy najbezpieczniejszą opcję. Niestety, okazało się, że doradcy nie działają na korzyść klientów. Wciskają lokaty lub kredyty, z których nalicza im się najlepsza prowizja, nie zawsze informując o tym, czym ryzykuje klient. W efekcie wielu ludzi straciło swoje oszczędności.


Finanse na remont

Polacy bardzo często sięgają po karty kredytowe i kredyty konsumpcyjne, często są to relatywnie małe kwoty. Wiemy, że nie wszystko da się sfinansować za pomocą własnych oszczędności (zwłaszcza, jeśli ich brak), bywa że pożyczka jest zwyczajnie koniecznością, ponieważ tych wydatków nie da się uniknąć.

Jedną z takich sytuacji może być remont domu, lub mieszkania. Czasami nie chodzi o zmianę koloru ścian, czy położenie paneli na podłodze, ale na przykład o zakup opału, lub instalacji grzewczej. Nie da się przełożyć remontu na później, jeśli z dachu cieknie. W takich sytuacjach, jeśli nie dysponujemy gotówką, to trudno - idziemy po kredyt.

Jak wziąć taki kredyt i nie popełnić błędów? Banki mają wiele różnych ofert, ale nie zawsze najkorzystniejszą da nam bank, w którym mamy konto. Owszem, mają pełną historię wpływów, dlatego obliczenie zdolności kredytowej jest szybkie. Pamiętajmy, że nie tylko oprocentowanie pożyczki ma znaczenie. Może ono wydawać się bardzo niskie, jednak... jest jeszcze prowizja. Zanim skorzystamy z oferty, dobrze podliczmy wszystkie koszty, sprawdźmy czy nie żadnych ubezpieczeń, czy innych dodatkowych kosztów.